TEKNOLOJİ TECRÜBE GÜVEN Profesyonel Görüntüleme Sistemleri
Profesyonel Görüntüleme Sistemleri

Bilgilendirme Ekranları

Profesyonel Görüntüleme Sistemleri bölümümüzde görsel teknoloji çözüm ve ürünlerimiz hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

AVOTEK ailesi olarak, özgün yeni ürünler ve seçkin pazarda ayırt edilen tasarımları uygulamaktan her zaman onur duymaktayız. Müşterilerimizin ilham verdiği yeniliğe odaklanarak, görsel tekonolojiler alanında da  sizler için değeri ve kolaylığı arttırmayı amaçlamaktayız.


Dokunmatik Ekranlar

Çift Taraflı (Dual View) Ekranlar

Saydam (Transparent) Ekranlar

Ayna (Mirror) Ekranlar

Video Wall Çözümleri

İD EO WALL ÇÖZÜMLERİ

Videowall ekran sistemleri, aynı anda birden fazla ekranın üst üste veya yan yana dizilmesiyle oluşturulan, video görüntülerinin izleyiciye veya kullanıcıya, geniş bir görsel alanda yüksek kaliteli bir görüntü olarak  gösterilmesini sağlayan bir görüntüleme sistemidir.

Videowall ekranlardaki son derece ince çerçeve kalınlıkları sayesinde aktif alanda oluşabilecek kayıplar önlenerek oluşturulan büyük görüntü alanlarında, gösterilmek istenen içeriklerde ekranların çerçevelerinden kaynaklanan rahatsızlıklar minimum seviyeye indirilmiştir.

Anchor_01

Projeksiyon Sistemleri

Sistem Entegrasyon Çözümleri

Askı Aparatları

Videowall sistemlerinde; endüstriyel standartlarda LED-LCD ekranlar, DLP küpler veya LED paneller kullanılabilmektedir.

Videowall kullanım alanlarına örnek olarak Spor Tesisleri, TV stüdyoları, Kongre ve Konferans Salonları, fuarlar, alışveriş merkezleri, hava alanları, kontrol & kumanda odaları,  ve kamuya açık etkiliyici ve kaliteli bir görsel sunum ihtiyacı olan alanlar gösterilebilir.

Özellikle LED ekranların kullanımı ile reklam ve tanıtımmaksatlı olarak dış ortamlarda kullanımı da mümkündür.

İL GİLENDİRME EKRANLARI

Bilgilendirme Ekranları, hemen hemen her alanda ve sektörde kullanılabilen reklamlarınızı ve mesajlarınızı dijital ortamda hedef kitlenize kaliteli bir yayın ve zengin görsel içerikle duyurabileceğiniz, bir ağ aracılığıyla dağıtılan ve uzaktan yönetilebilen kullanımı kolay olan bir sistemdir.

Tek bir yöneticiye aynı lokasyon veya uzaktan bağlı bir ağ sistemi üzerinden farklı bölgelerdeki her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara zengin medya içerikleri aktarmaya ve yayınlamaya yarar.

Anchor_01

OK UNMATİK EKRANLAR

Dokunmatik ekranlar, monitörden farklı olarak bir giriş ve çıkış aygıtı gibi çalışabilir. Kullanıcılar ekran üzerine dokunarak komutları iletebilir.

Temel olarak tekli ve çoklu dokunmatik ekranlar olarak ikiye ayrılır. Dokunmatik ekranların çalışma prensipleri, kullanım amaçlarına ve bulunacakları yere göre birkaç farklı çeşitte olabilir. Bu tür ekranlarda günümüzde yaygın olarak rezistif, kapasitif ve kızıl ötesi teknolojiler kullanılmaktadır.

Dokunma ile gerçekleştirilen bir işlem insan ara yüz aygıtları (klavye, fare) ile yapılan işlemlerden ortalama %300 daha hızlı gerçekleşmektedir.


Anchor_01

Ekranlara aktarılan medya içerikleri  resim, video, haber, kayan yazı, rss beslemeleri, power point sunumları, pdf belgeleri, hava durumu, yol bilgileri, trafik durumu, döviz ve para bilgileri, uçuş bilgileri, flash animasyonlar, internet sayfaları, video animasyonları ve buna benzer sayısız içerikten oluşabilir.

Ekranlarda yayınlayabilmek için Bilgilendirme Sistemi, bir yazılıma ihtiyaç duyar. Bu yazılım sadece içerik gönderme ve yayınlama işinin yanında uç noktalardaki ekranları yönetme görevini de üstlenir. Bilgilendirme Ekran Yazılımları kullanımı oldukça kolay yazılımlardır.

Genel olarak tüm sektörlerdeki işletme, kurum ve kuruluşlar gerek duyuru, gerek bilgilendirme gerekse reklam, promosyon ve ürün tanıtımı yaparak hedeflediği kitleye Bilgilendirme Ekranlarını kullanarak ulaşabilmektedir.

İFT  TARAFLI (DUAL VİEW) EKRANLAR

Günümüz teknolojisinde 100 inçlik ekran ekran boyutlarının üzerinde ekranın hem önünden hem de arkasından görüntü almak mümkün. Ekran aynı anda aynı görüntüyü her iki tarafa da yansıtabildiği gibi iki ekranda farklı görüntüler de oynatabilmektedir.

Reklam sektörü başta olmak üzere bilgi ve eğlence sektöründe yeni bir çığır olarak değerlendirilmektedir.

OLED Teknolojisi ile çift taraflı ekranlar, tercihe bağlı olarak düz (Flat) ya da Kavisli (Curved) olarak  talep edilebilmektedir.

Anchor_01

AY  DAM  (TRANSPARENT) EKRANLAR

Yüksek Geçirgenlikli / Saydam (Transparent) Ekranlar, reklam ve tanıtım sektörü için yeni bir çığır olarak değerlendirilmektedir.

Bu çarpıcı ve yüksek oranda şeffaf sanal ekranlarda tüm ürünleri görüntülemek ve sergilemek mümkündür.

OLED Teknolojisi ile üretilen saydam ekranlar Müzeler ve müşteri ilgisini çekmek maksadıyla Mağazalar başta olmak üzere istenilen her alanda bilgilendirme ekranı olarak da kullanılabilmektedir.

Anchor_01

Y  NA  (MIRROR) EKRANLAR

Yenilikçi ekran çözümleri içerisinde önemli bir yeri olan Ayna (Mirror) Ekranlar, sıradan bir ayna tasarımı olmanın çok ötesinde üzerinde istenilen her türlü bilgi  ve görselin gösterilebileceği ekranlardır.

Bu sanal görüntüleme çözümü aynı zamanda "sanal prova odaları" gibi yenilikçi düşüncelerin önünü açmıştır. Gelecekte aynaların yerini alması beklenen ayna OLED ekran panelleri tüketicilere aynı zamanda dijital bilgi aktarabilmektedir.

Ayna ekranlar, moda, mobilya, iç mekân tasarımı ve perakende sektörleri başta olmak üzere pek çok sektörde reklam ve bilgilendirme ekranı olarak  kullanılabilmektedir.

Anchor_01

R O  JEKSİYON  SİSTEMLERİ

Anchor_01

İS TEM ENTEGRASYON ÇÖZÜMLERİ

Anchor_01

İş hayatımızda her gün artarak karşımıza çıkan yönetilmesi oldukça karmaşık teknoloji ve işletim platformları güvenilir, tutarlı ve ölçeklendirilebilir sistem entegrasyon ve kontrol arabirimleri vasıtasıyla başarı ile yönetilebilirler.

Profesyonel görüntüleme sistemleri kapsamında; streaming ürünler, sinyal prosesörleri, video scaler'lar, dağıtım amplifikatörleri, matriks seçiciler, seçiciler ve bilgisayar-video arabirimleri, yüksek çözünürlüklü kablolar dahil Sistem Entegrasyon ürünleri ile kontrol yazılım ve donanımları büyük önem arz etmektedir.  

Geniş seçim imkanı sunan yenilikçi ürün çözümlerimiz her uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

S KI APARATLARI

Anchor_01

Ekranların duvar veya tavan gibi yerlere askılı durmasını sağlayan aparatlardır. Bu aparatlara istenilen düzlemde eksenel hareketler verilebilmektedir.  

Askı aparatları tekli kullanıldığı gibi özellikle video wall uygulamalarında matriks yapısında çoklu olarak da kullanılabilmektedir.

Askı aparatları montajında vidalı sistemler kullanılmakta olup dış bağlantılarda dübel denilen sistemlerle güçlü zemin yada karkas yapılara bağlantı sağlanmaktadır.

Projeksion sistemleri için sabit askı aparatlarının yanı sıra teleskopik aparatlar ve motorlu - makaslı aparatlar da kullanılabilmektedir.

Yukarı

Yukarı

Cevizlidere Caddesi No: 50/6 Balgat

06520, Çankaya - Ankara

Tel   : +90 (312) 472 01 88

Faks: +90 (312) 472 01 66

info@avotek.com.tr

Copyright © Avotek Işık ve Ses Sistemleri Görüntüleme Teknolojileri Mühendislik Hizmetleri Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.


ARKALAR

Anchor_01

Markalar